Dzień skupienia KSM DT

PM_34_09_modlitwa_JTZarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej informuje, że w dniu 14 listopada 2015 r., tj.sobota o godz. 09.00 w w kościele przy Parafii św.Maksymiliana Kolbego w Tarnowie (ul. Urszulańska 9) odbędzie się:

DZIEŃ SKUPIENIA KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY DIECEZJI TARNOWSKIEJ

Każdy, kto chce zostać pełnoprawnym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – składając przyrzeczenie podczas Święta Patronalnego KSM (22 listopada 2015 r.) w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, musi odpowiednio przygotować sie do tego wydarzenia oraz spełniać następujące kryteria:

– mieć ukończone 16 lat
– odbyć półroczny staż kandydacki w KSM
– mieć ukończone szkolenie I stopnia KSM
– uczestniczyć w Dniu Skupienia zaplanowanym na dn. 14 listopada 2015 r.
– mieć zdany egzamin z wiedzy o KSM podczas szkolenia

Ponadto do dn. 14 listopada 2015 r. należy złożyć w biurze KSM DT następujące dokumenty:

• opinię Księdza Asystenta i Prezesa oddziału
  • 2 podpisane zdjęcia do legitymacji
  • wypełniony wniosek o przyjęcie do KSM-u
  • wypełnioną deklarację członkowską
  • wpłata 20 złotych (opłata za znaczek i legitymację KSM)

Wniosek i deklaracja znajdują się w zakładce Pliki –> Przyrzeczenie KSM.

Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia do piątku (13.11).

Od tego roku spotkania te NIE będą kończyć się egzaminem sprawdzającym wiedzę o KSM. Chcemy bowiem zwrócić Waszą uwagę na DUCHOWY charakter tego dnia, który powinien być poświęcony refleksji nt. prawdziwego ducha KSM-owskiego oraz obowiązków wynikających ze złożonego w przyszłości przyrzeczenia. Niech dzień ten będzie czasem ostatecznej, w pełni świadomej i przemodlonej decyzji o służeniu Bogu, Kościołowi
i Ojczyźnie. Dzień ten jest więc OBOWIĄZKOWYM elementem uprawniającym do złożenia przyrzeczenia. Ponadto, od tego roku dzień ten będzie czasem modlitewnego spotkania WSZYSTKICH KSM-owiczów. Zapraszamy na niego wszystkich Druhów i Druhny, którzy chcą spędzić czas we wspólnocie na modlitwie i ożywianiu swojej KSM-owskiej tożsamości.

GOTÓW!