GOTOWI na FORMACJĘ – listopad 2015

Listopad – miesiąc kojarzony głównie z Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym, Świętem Niepodległości i Andrzejkami. Dla KSM-owicza jest to miesiąc szczególny! Po pierwsze 18 listopada wspominamy w tym roku 101 rocznicę śmierci bł. Karoliny – naszej Patronki, a już 21 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – nasze ŚWIĘTO PATRONALNE! Niech nie zabraknie w czasie tego miesiąca, podczas spotkań naszych oddziałów i kół czasu na modlitwę za zmarłych, za naszą Ojczyznę i nasz KSM!

W tym miesiącu zastanawiamy się nad naszą rolą w KSMie, w Kościele i w Ojczyźnie. KSMowicz – to prawdziwy PATRIOTA niech podążanie za bł. Karoliną i innymi wzorami postaw patriotycznych i chrześcijańskich motywuje nas to czynnej służby na rzecz tego co nam najbliższe: Kościoła i Ojczyzny.

O oddaniu wszystkiego co mamy dla drugiego człowieka, dla Boga – podyskutujemy podczas Rozważania Ewangelii Św. Mateusza w przypowieści o Wdowim Groszu.

Kończy się także rok liturgiczny i tym samym program przygotowujący nas do ŚDM – SERCE 2.0 – „Idźcie robić raban” – te słowa Papieża Franciszka będą towarzyszyć nam podczas naszych Celebracji oraz Spotkania z Wartościowym filmem.

SPOTKANIE 1. – JESTEM W KSMIE !

I rok formacji: „ Święto Patronalne – Uroczystość Chrystusa Króla” ([w:] „Spotkanie z Chrystusem” Materiały formacji kandydackiej cześć 1., str. 37)

II rok formacji: „ II zasada KSM – Służ czynnie Kościołowi i Ojczyźnie ([w:] „Spotkanie z Kościołem” Materiały do formacji kandydackiej część 2., s. 40)

III rok formacji: „ KSM jako sposób realizacji swojego powołania” ([w:] „ Ja – Człowiek” Skrypt do III roku programu formacyjnego, str. 7)

IV rok formacji: „ Żywa ikona – świadectwo chrześcijanina wobec bliźniego” ([w:] „Ja i TY” Skrypt do IV roku programu formacyjnego, str. 117)

V rok formacji: „Wychowywanie patriotyczne w rodzinie” ([w:] „Ja i My – Rodzina” Skrypt do V roku programu formacyjnego, str. 79)

VI rok formacji: „ Jak oceniam wpływ KSM-u na życie społeczne w Polsce?” ([w:] „Ja i My – Ojczyzna” Skrypt do VI roku programu formacyjnego, str. 8) lub „Pamięć o poległych za ojczyznę” ([w:] „Ja i My – Ojczyzna” Skrypt do VI roku programu formacyjnego, str. 71)

W załączeniu znajduję się konspekt spotkania z rozważaniem fragmentów Pisma Świętego

Spotkanie z Pismem Świętym – listopad

Zapraszamy do wspólnej Celebracji w ramach Krucjaty Modlitwy – „GOTOWi na ŚDM!”. Tekst adoracji wykorzystany ze strony kdm.org.pl. z programu Serce 2.0.

Celebracja – listopad

SPOTKANIE 4. – „KULTURALNA AKADEMIA SERCA „ – SPOTKANIE Z WARTOŚCIOWYM FILMEM

W ramach spotkania integracyjnego zapraszamy do skorzystania z propozycji twórców programu SERCE 2.0 projektu KAS-a. W plik dostępne linki do filmów, opis oraz pytania do rozmowy.

Kulturalna Akademia Serca KSM – listopad