Szkolenie dla Liderów Środowiska Młodzieży KSM – II panel

Po raz kolejny KSMowicze z kilku diecezji spotkali się, by dowiedzieć się jeszcze więcej o kształtowaniu swoich środowisk. Miesiąc temu była to nasza diecezja, a teraz młodzi  zgłębiali tajemnice bycia liderem przez pierwszy weekend marca w  ośrodku “Orionówka” w Międzybrodziu Bialskim w diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Zapraszamy serdecznie do przeczytania poniższej relacji uczestniczki z KSM DT i zobaczenia galerii zdjęć.

“Już w pierwszym dniu zaczęliśmy intensywną pracę. Zadaliśmy sobie ważne pytania odnośnie nas samych, co miało nas wprowadzić w tematykę następnego dnia, podczas którego poznawaliśmy nasze charaktery.

Ogrom czasu spędziliśmy w tej salce, wypełnionej pozytywną energią, a czasami też nieproszonym pająkiem, ale jak przystało na projekt ekologiczny liderów środowiska, pozwoliliśmy mu przeżyć 😉

W sobotę każdy z nas odkrył swój temperament robiąc test na osobowość. Nie obyło się bez zaskoczeń i ciekawych odkryć odnośnie nas samych!
Każdy znalazł w sobie cechy flegmatyka, choleryka, melancholika i sangwinika. W trakcie tych szkoleń jeszcze bardziej zacieśniły się relacje w naszej grupie, mogliśmy poznać też inne typy usposobienia, ponieważ każdy z nas utożsamiał się z różnymi (czasem zupełnie skrajnymi) cechami charakteru. Tym samym nauczyliśmy się komunikować z każdym typem człowieka, nawet całkowicie nam obcym.
Kiedy już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „kim jestem?” nadszedł czas na dwa następne: „czego chcę?” i „jak inspirować innych?”.
Jako, że odpowiedzi na te trzy pytania są gwarancją bycia dobrym liderem, przećwiczyliśmy kwestie związane i z nimi. Każdy z nas po indywidualnym przemyśleniu celu swoich działań zastanowił się nad tym, w jaki sposób może inspirować. Tu nasi prowadzący przedstawili nam wiele pomysłów i rad dotyczących dobrego przemawiania do naszych podopiecznych (ale też do szerszej publiki) i przygotowania wystąpienia, a także radzenia sobie ze stresem czy trudnymi sytuacjami w czasie naszej prezentacji.
Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych, mogliśmy również sprawdzić swoją wymowę w różnych łamańcach językowych.

Kacper Osika (widzimy jego sylwetkę w tle) oraz Tomek Kwiek (na pierwszym planie) dzielnie przewodzili naszej gofrowej wytwórni…gofrów ^_^

Mimo napiętego codziennego harmonogramu mieliśmy też czas na odpoczynek. W wolnym czasie graliśmy w Taboo robiąc gofry (nie mówiąc już o ich konsumpcji; były pyszne!), skorzystaliśmy też z okazji zobaczenia pięknego Jeziora Międzybrodzkiego oraz łabędzi, które dla niektórych okazały się być wodnymi strusiami!

Wspaniały krajobraz, wspaniali ludzie, no to jak szkolenie mogłoby być inne?

Każdy dzień oprócz pracy wypełniony był modlitwą. Codzienna msza, koronka, jutrznia czy adoracja jeszcze bardziej nas formowały pozwalając nam na wyciszenie wśród nadzwyczajnego (a jednocześnie naturalnego i właściwego nam) hałasu, zgiełku i ogólnego rozbawienia.

Z pewnością nikt nie żałuje spędzonego w ten sposób weekendu. Każdy odjeżdżał do swojej parafii i oddziału z dużą dawką energii i motywacji, a także ze wspomnieniami, którymi będziemy żyć do następnego spotkania.
Ja na pewno będę niecierpliwie czekać na trzecie szkolenie, bo wiem, że będzie dopełnieniem dwóch minionych, podczas których świetnie się bawiłam i wiele się dowiedziałam, i mam nadzieję, że te tygodnie upłyną mi szybko na spełnianiu moich postanowień i odrabianiu zadania domowego.

Wspólny powrót do domów dostarczył nam wiele dodatkowych wspomnień, ale to już inna historia 😉

Jestem pewna, że pozostali też już odliczają dni do następnych szkoleń i – chociaż rozstaliśmy się niedawno – już tęsknią za wspaniałą atmosferą, jaka zawsze panuje w naszej ekipie. ❤️ ” – Julia Kisiel, oddział KSM Wojnicz

Następny panel już na początku kwietnia w Krynicy, a więc w naszej diecezji 😀
Nie możemy się doczekać, a każde z nas odpowiada GOTÓW!

KSM w Polsce jest bardzo różny, ale to nadal jedna rodzina, dziękujemy wszystkim osobom z różnych diecezji oraz Prezydium za ten piękny czas.