Maj 2016

formacjaMaj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. To też czas, w którym obchodzimy święto flagi narodowej  – 2 maja oraz święto konstytucji majowej – 3 maja! Pamiętamy w nim także o naszych mamach  z racji ich święta. Miesiąc bogaty w wydarzenia: peregrynacja symboli ŚDM, Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim i święcenia diakonatu oraz prezbiteratu. Pamiętajmy, by w gąszczu wydarzeń nie zatracić naszej formacji! Prezentujemy Wam kolejne propozycje na najbliższy, piękny miesiąc!

SPOTKANIE 1. – JESTEM W KSMIE !

I rok formacji: „ Jezus postacią historyczną” ([w:] „Spotkanie z Chrystusem” Materiały formacji kandydackiej cześć 1., str. 101)

II rok formacji: „ Obecność Matki” ([w:] „Spotkanie z Kościołem” Materiały do formacji kandydackiej część 2., s. 101)

III rok formacji: „ Modlitwa z Maryją” ([w:] „ Ja – Człowiek” Skrypt do III roku programu formacyjnego, str. 26)

IV rok formacji: „ Kobieta – IX przykazanie” ([w:] „Ja i TY” Skrypt do IV roku programu formacyjnego, str. 92)

V rok formacji: „Ku macierzyństwu ” ([w:] „Ja i My – Rodzina” Skrypt do V roku programu formacyjnego, str. 48)

VI rok formacji: „ Patriotyzm” ([w:] „Ja i My – Ojczyzna” Skrypt do VI roku programu formacyjnego, str. 41)

W załączeniu znajduję się konspekt spotkania z rozważaniem fragmentów Pisma Świętego.

Zapraszamy do wspólnej Celebracji w ramach Krucjaty Modlitwy – „GOTOWi na ŚDM!”. Tekst adoracji oraz rozważania do Koronki wykorzystany ze strony kdm.org.pl. z programu DeoProfil.

Adoracja_maj 2016

Rozwazania_maj 2016

SPOTKANIE 4. – RAZEM W CIEKAWY SPOSÓB!

W ramach tego spotkania w tym miesiącu mamy dwie propozycje. Pierwsza z nich to wspólne wyjście na modlitwę Litanią loretańską pod kapliczkę, pod Krzyż, w miejsca w którym możemy poczuć piękno otaczającego nas świata. A druga to wspólne obejrzenie filmiku w ramach akcji historycznej i jego analiza! Filmiki na stronie KSM oraz na Youtube!