Niedziela Palmowa i Diecezjalne Forum Młodzieży w Tarnowie !

ŚDM Krzyż„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”

To wezwanie Jezusa skierowane do Apostołów, Ojciec Św. Benedykt XVI uczynił je hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Tym samym jest ono hasłem Niedzieli Palmowej, która tradycyjnie od 28 lat jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. To Jezusowe wezwanie traktujemy jako osobiste wyzwanie i program na cały Rok Wiary.

W związku z tym pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich młodych do udziału w tym diecezjalnym Święcie Młodości i Wiary, które w tym roku będzie miało szczególny przebieg.

Forum dla młodzieży

W sobotę (23.03) odbędzie się Diecezjalne Forum Młodzieży, którego hasło brzmi: “Jego wezwanie – naszym wyzwaniem”, poświęcone zagadnieniu Nowej Ewangelizacji,.

Forum odbędzie się w IV LO w Tarnowie-Mościcach przy ul. Norwida 22.

Chcemy w gronie przedstawicieli młodzieżowych wspólnot dekanalnych, ruchów i stowarzyszeń (po 4 osoby) oraz duszpasterzy wspólnie zastanowić się nad naszą rolą, możliwościami i odpowiedzialnością za dzieło ewangelizacji w naszych środowiskach. Mamy nadzieję, że owocem tej refleksji będą konkretne wnioski i rozwiązania, z których będziemy korzystać w naszych wspólnotach.

Niedziela Palmowa

Z woli bł. Jan Pawła II jest to szczególny dzień, kiedy to młodzi gromadzą się przy swoim Biskupie, aby zamanifestować swoją wiarę i miłość do Chrystusa. Niech nikogo z nas nie zabraknie w Tarnowie. Włączmy się w “Operację Andrzej”, byśmy na wzór Apostoła, który spotkawszy Jezusa przyprowadził do Niego swojego brata-Szymona, zaprosili znajomych, przyjaciół do udziału w tym ewangelizacyjnym wydarzeniu. Niech Tarnów w tym dniu stanie się miejscem młodości, radości i wiary…

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich KSM-owiczów do wzięcia udziału w  Diecezjalnym Forum dla Młodzieży oraz Niedzieli Palmowej.

W miarę możliwości prosimy o obecność  przedstawicieli jak
i wszystkich członków oddziałów KSM.

Szczegóły na stronie www.mlodziez.diecezja.tarnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *