„Chcemy uformować młodych ludzi i dać im narzędzia i wiedzę, by później oni mogli formować innych!”

Taki właśnie cel przyświeca młodym ludziom, którzy tworzą Młodzieżową Szkołę Animatora. Jest to jedna z większych inicjatyw KSM Diecezji Tarnowskiej i w tym roku obchodzi swój jubileusz – 10. edycję MSA! 

Szkolenia stworzone są dla młodych, którzy chcą utworzyć lub włączyć się w tworzenie swojej wspólnoty w parafii. Uczestnicy muszą mieć ukończony 16. rok życia, jednak mimo tych warunków chętnych co roku nie brakuje i MSA co roku szkoli od 30 do 40 młodych, wykwalifikowanych liderów. 

Cykl szkoleniowy składa się z pięciu weekendów, tzw. paneli, kolejno: 

  • I panel – rekolekcyjny, 11-13 października 2019r., Jamna
  • II panel – psychologiczno-motywacyjny, 13-15 grudnia 2019r., Jamna
  • III panel – społeczno-medialny, 14-16 lutego 2020r., Jamna
  • IV panel – strategiczno-komunikacyjny, 24-26 kwietnia 2020r., Jamna
  • V panel – liturgiczno-integracyjny, 22-24 maja 2020r., Stary Sącz.

Po ukończeniu MSA absolwent jest posłany do służby w swojej wspólnocie, parafii, diecezji… W tym także zaproszony jest do współtworzenia sztabów przy Zarządzie KSM DT, angażowania się w struktury diecezjalne czy tworzenia wydarzeń skierowanych do młodych.

Absolwenci podczas święta patronalnego KSM otrzymują certyfikaty ukończenia MSA, które zatwierdzone są przez Biskupa Diecezjalnego oraz Zarząd KSM DT.

Zapisy odbywają się przez poniższy formularz:

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez fanpege na facebook’u facebook.com/MSA.tarnow lub mailowo msa.ksm.dt@gmail.com.

KSM DT